O MNĚ

Pleť je „zrcadlo naší duše a obraz našeho zdraví“.

Cokoli, co se děje uvnitř našeho těla, včetně psychiky se objeví i na povrchu. Ale platí to také opačně.

Jedna alergická reakce na kosmetiku v mládí u mne rozjela velký kolotoč problémů s pletí. Díky náročné a dlouhé léčby kortikoidy a hormony, mám dnes pleť téměř intolerantní. Následná péče byla velmi komplikovaná, stejně tak výběr kosmetiky. Tato zkušenost mne přivedla zabývat se kauzalitou problémů s pletí, ač na úrovni samostudia a hobby.

Nicméně i přes všechny znalosti jsem se díky vysokému pracovnímu nasazení, přetížení organismu a velkému množství stresu dostala do dalšího kolotoče problémů s pletí. Vyčerpání a selhávání imunitního systému opět spustilo dermatitidy a kožní problémy, se kterými si dermatologové a klasičtí lékaři nevěděli rady. I přes odbornou léčbu, zlepšení bylo minimální. A tak jsem začala hledat cestu jiným směrem, v přírodě a alternativní léčbě.

Zahájila jsem další samostudium, které nesouviselo jen s pletí, ale celkově se změnou životního stylu. Protože, „VŠE SOUVISÍ SE VŠÍM“. V tu dobu jsem objevila bio-organickou kosmetiku Éminence a holistický přístup k nemocem a našemu zdraví. Naučila se odpočívat a hlídat rovnováhu mezi vytížením. 

Díky dalšímu studiu jsem začala zabývat složením kosmetiky a jejím vlivem na náš organismus, stejně tak stravou a péči o vnitřní prostředí.

Ač si to nechceme připustit, chemické složení každého přípravku (včetně zubní pasty) prochází skrz kůži až do krve. Ve vnitřním prostředí našeho těla dochází k vzájemným interakcím mezi buňkami a tkáněmi, což může způsobit prokazatelné zdravotní problémy, které se nemusí projevit hned.

Každá chemická látka se „někde“ ukládá a je jen otázkou času, kdy jiná vyvolá s ní interakci, která se na pleti projeví formou „pupínků a derematitid“. 

Naučili jsme se řešit etikety na potravinách, ale ne již tolik na kosmetice. Důležité jsou účinky, které očekáváme. Zejména ve vyšším věku, kdy je třeba již řešit první vrásky či pigmentové skvrny.

Krásná pleť není jen otázkou používání kosmetiky, ale také celkovým přístupem k našemu zdraví. Je to otázka komplexního přístupu a propojení těla a mysli, jak se k sobě chováme, ke svému tělu, jak se stravujeme, jaké máme vztahy, jakou máme práci, v jakém prostředí žijeme, jak přemýšlíme a zda naplňujeme svůj potenciál.

Při své práci kladu na všechny tyto aspekty života velký důraz, neboť naše „TĚLO A MYSL JSOU SPOJENÉ NÁDOBY“.

Proto zpomalte a nechte se hýčkat. Vychutnejte si chvilku pro sebe a zažijte rituál s péčí kosmetiky Éminence.

Těším se na Vaší návštěvu.

MARIE