O MNĚ

Pleť je „zrcadlo naší duše a obraz našeho zdraví“…

aneb cokoli se děje uvnitř našeho těla se objeví i na povrchu a platí to také opačně.

Jedna alergická reakce na kosmetiku v mládí u mne rozjela velký kolotoč problémů s pletí. Díky náročné a dlouhé léčby kortikoidy a hormony, mám dnes pleť téměř intolerantní. Následná péče byla velmi komplikovaná, stejně tak výběr kosmetiky. Tato zkušenost mne přivedla zabývat se kauzalitou problémů s pletí, ač na úrovni samostudia a hobby.

Nicméně i přes všechny znalosti jsem se díky vysokému pracovnímu nasazení, přetížení organismu a velkému množství stresu dostala do dalšího kolotoče problémů s pletí. Vyčerpání a selhávání imunitního systému opět spustilo dermatitidy a kožní problémy, se kterými si dermatologové a klasičtí lékaři nevěděli rady. I přes odbornou léčbu, zlepšení bylo minimální. A tak jsem začala hledat cestu jiným směrem, v přírodě a alternativní léčbě.

Zahájila jsem další samostudium, které nesouviselo jen s pletí, ale celkově se změnou životního stylu. Protože, „VŠE SOUVISÍ SE VŠÍM“.

V tu dobu jsem objevila bio-organickou kosmetiku Éminence a holistický přístup k nemocem a našemu zdraví. Naučila se odpočívat a hlídat rovnováhu mezi vytížením. 

Díky dalšímu studiu jsem začala zabývat složením kosmetiky a jejím vlivem na náš organismus, stejně tak stravou a péči o vnitřní prostředí.

A dnes vím, že krásná pleť není jen otázkou používání kvalitní kosmetiky, ale také celkovým přístupem k našemu zdraví a odrazem vztahu k sebe sama. Je to pohled komplexního přístupu a propojení těla a mysli.

Odraz toho, jak se chováme ke svému tělu, jak se stravujeme, jaké máme vztahy s okolím, jakou máme práci, v jakém prostředí žijeme, jak přemýšlíme a zda naplňujeme svůj potenciál a další.

Při své práci kladu na všechny tyto aspekty života velký důraz, neboť naše „TĚLO A MYSL JSOU SPOJENÉ NÁDOBY“.

Proto zpomalte a nechte se hýčkat. Vychutnejte si chvilku pro sebe a zažijte rituál s dotekem přírody.

Těším se na Vaší návštěvu.

MARIES