TYPY PLETÍ

Každá pleť je jiná a má své specifické potřeby a nároky.

Opakování je matka moudrosti a pokud stále nevíte a váháte při volbě kosmetických přípravků, představme si základní dělení druhů pleti a jejich rysy:

SUCHÁ PLEŤ

Vaše pleť je suchá a napnutá, občas jsou viditelné šupinky na tvářích, bradě a čele. Často s pocitem stažení či začervenání z dehydratace zejména v oblasti tváří. Kolem rtů a očí se mohou vyskytovat jemné vrásky a linky. Pro tento typ pleti je důležité používat hydratační a vyživující přípravky pro denní péči. Dopřejte pleti také v noci dostatek hydratace, výživu a regenerace. Jednou týdně používejte hydratační pleťové masky a udržujte tak pleť jemnou a pružnou bez výskytu jemných vrásek a linek.

NORMÁLNÍ A SMÍŠENÁ PLEŤ

Pokožka má nerovnoměrný barevný tón. Na nose, bradě a čele se může více mastit a lesknout, zatímco tváře, oblast očí a rtů může být spíše suchá. Chcete-li udržet svoji pleť zdravou a v dobrém stavu, je třeba dodržovat denní rutinu péče o pleť, která zahrnuje čištění a hydrataci.

MASTNÁ PLEŤ

Je projevem především mladé pleti, ale může potrápit i v pozdějším věku. Velké či ucpané póry, zvýšená produkce mazu, černé tečky nebo zánětlivá ložiska, akné. Lesknoucí se pleť. Make-up na pleti často dlouho nevydrží. Výhodou mastné pleti bývá nižší výskyt vrásek, ale je třeba o ni správně pečovat, abychom zabránili lesku a vzniku pupínků. Mimo základního čištění je důležité pleť hydratovat a zklidnit, abychom podpořili proces hojení. Vyhněte se přípravkům, které pleť vysušují. Tím jedině zvýšíte produkci mazu.

 CITLIVÁ PLEŤ

Pleť je jemná, snadno dochází k jejímu podráždění a zarudnutí. Zvýšená citlivost pleti je často dána geneticky, nebo je způsobená reakcí organismu na nesprávnou stravu a dehydrataci, či reaguje změny počasí, hormonální nerovnováhu nebo nesprávně zvolené kosmetické přípravky. O citlivou pleť je třeba pečovat pomocí jemných a zklidňujících přípravků. Je třeba ji také hydratovat, zvláčňovat a regenerovat.

Každá pleť si zaslouží tu nejlepší péči…